OFF We Go

OFF Festival Źródło: https://pl.wikipedia.org

Z roku na rok, Polacy mają coraz większą możliwość posłuchania swojej ulubionej muzyki na żywo. Oprócz mnożącej się liczby koncertów, powstaje również coraz więcej festiwali muzycznych. To doskonała okazja do tego, aby czas wolny spędzić w otoczeniu swoich ulubionych dźwięków.

Włącz się w nurt Off Festiwalu

Jednym z tego typu wydarzeń, jest odbywający się od 10 lat, katowicki Off Festiwal. Na pomysł zorganizowania takiego eventu, wpadł Artur Rojek – frontman popularnego polskiego zespołu – „Myslovitz”.

Jak większość festiwali, Off odbywa się latem. W Dolinie Trzech Stawów, przez 3 dni rozbrzmiewają dźwięki utworów utalentowanych artystów muzycznych.

Mimo tego, że Off jest wydarzeniem o średniej wielkości, może pochwalić się zaszczytnym miejscem na liście popularnego muzycznego serwisu internetowego Pitchfork, znajdując się pomiędzy 20. najlepszymi festiwalami tego typu na świecie.

Dla fanów alternatywnych brzmień

Off Festiwal jest idealnym miejscem dla zagorzałych miłośników dobrej muzyki. Jednak fani wyłącznie znanych kapel, mogą się nieco rozczarować. Głównym założeniem Off-a jest promowanie mniej znanych muzyków, szczególnie ze sceny alternatywnej, dlatego to właśnie oni stanowią przeważającą część występów.

Jednak Rojek, każdego roku przygotowuje dla uczestników niespodziankę w postaci muzycznej legendy lub młodszej, ale popularnej gwiazdy ze świata muzyki alternatywnej.. Przez lata trwania festiwalu, fani muzyki mogli usłyszeć takich artystów, jak np.: Iggy Pop i The Stooges, Johhny Rottten z Sex Pistols, Swans, Primal Scream, The Flaming Lips, The Raveonettes, The Car is On fire, czy Gang of Four.

Więcej niż muzyka

Warto zaznaczyć, że Off to nie tylko muzyka, to również różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, spotkania z polskimi pisarzami Współczesności oraz interesujące konkursy oraz warsztaty.

Off to również zdrowa, ekologiczna i urozmaicona kuchnia. Każdy z uczestników może posilić się przysmakami przygotowanymi przez lokalnych właścicieli barów i restauracji.

I w końcu – Off Festiwal to również ludzie – interesujący, pełni pasji, którzy nie pojawili się tam z przypadku, a z prawdziwej miłości do muzyki.